נהג מלגזה עליה מועמס ארגז

מלגזה – שימושים ויתרונות

עם התפתחות התעשייה המודרנית והגידול בביקוש למוצרים שונים, עלה הצורך בשימוש בכלי רכב חזק אשר יכול להעביר ארגזי משא ממקום למקום, בקלות וביעילות גם בתוך מבנים סגורים כגון מחסנים. מלגזה היא הדוגמא הטובה ביותר לכלי רכב כזה וניתן להגיד כי המצאת המלגזה שינתה לחלוטין את פני התעשייה המודרנית כפי שאנו מכירים אותה כיום. אז בואו נלמד מהי מלגזה מקרוב.

מלגזה –כלי הרמה מופלא

כאמור, מלגזה היא למעשה כלי רכב ממונע, אשר מהווה פיתרון מצויין להרמה, שינוע וארגון של סחורות, מטענים ומוצרים תעשייתיים אחרים. למרות שישנם מספר סוגים של מלגזות, הרי שכל מלגזה פועלת ע"פ עיקרון זהה – מלגזה היא כלי רכב בעל מרכז כובד דומיננטי והיא מסוגלת לבצע את פעולת ההרמה בעזרת תנועה אנכית של שתי זרועות. מרכז הכובד של כל מלגזה מונע ממנה ליפול גם כאשר היא מרימה משקל כבד ביותר (עד למספר טונות). מלגזה בעבר הייתה מסוגלת לנוע ולבצע את פעולת ההרמה אך ורק על משטחים ישרים ומאוזנים. כיום, ניתן למצוא בחברות מסוימות מלגזה אשר יכולה לפעול גם במקומות שאינם מאוזנים לחלוטין וזאת הודות לתנועות נוספות שידי ההרמה מסוגלות לבצע חוץ מהפעולה האנכית.

השימושים של מלגזה

מלגזה יכולה להרים באמצעות ידי ההרמה שלה אלפי קילוגרמים בו זמנית. הדרך הטובה ביותר לבצע הרמה בטוחה ומוצלחת ע"י מלגזה, בצורה שתביא למיקסום יכולותיה היא ע"י שימוש במשטחי הרמה, אשר עשויים בדרך כלל מעץ או פלסטיק. השימושים העיקריים של מלגזות הם שינוע והרמה של סחורות במחסנים גדולים, חנויות גדולות (סופרים, חנויות רהיטים), מתחמי בנייה, צרכים חקלאיים, נמלים, מפעלים שונים (מלגזה נפוצה גם במפעלים העוסקים בייצור מוצרים רגישים כגון תרופות) ועוד.

מלגזה – יתרונות בלבד

מלגזה היא כלי אשר שינה את פני התעשייה המקומית והבין-לאומית על פניה והשימוש בה טומן בחובו את היתרונות הבאים :

היתרון הברור של כל מלגזה באשר היא, הוא השימוש בכוח העצום שלה אשר משול לכוחם של עשרות פועלים.

נהג מלגזה מיומן מסוגל להעביר ולשנע סחורות במהירות ובקלות במקומות סגורים או פתוחים.

מלגזה הופכת את סידור הסחורה במקומה לקל ביותר.

ניתן להעביר בעזרת מלגזה סחורות בגבהים משתנים, דבר אשר מקל מאוד על סידור הסחורה, פריקתה ושליחתה. .

מלגזה ניתנת להפעלה באופנים רבים-  באמצעות חשמל, דלק או גז.

נקודה חשובה לציון – על מנת להפעיל מלגזה, יש צורך ברישיון ובשום אופן אין לתת לאדם ללא רישיון מלגזה מתאים או ניסיון מספק לנסות לבצע עבודות בעזרתה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *